Roz-dźwięk w ramach Miasta Muzyki UNESCO

Roz-dźwięk to cykl wydarzeń artystycznych, który powstał dzięki przystąpieniu Bydgoszczy do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Co to oznacza? Przede wszystkim niezwykłą dawkę muzyki, sztuki i spotkań, które będziecie mogli chłonąć w nietuzinkowych miejscach.

2024-05-16

Plakat -Rozdzwiek-Bydgoszcz-Nowa-Sztuka-Wet-Music-unesco

Sporo się ostatnio u nas dzieje, a to dopiero początek! Już 15 czerwca startujemy z Roz-dźwiękiem – nowym, ekscytującym projektem, który na pewno Was zainteresuje. Przygotujcie się na coś naprawdę wyjątkowego!

Zapraszamy Was na koncerty i warsztaty, które odbędą się w historycznych przestrzeniach dawnych Pomorskich Zakładów Przemysłu Skórzanego „Kobra”. Na Roz-dźwięku czekają na Was także spotkania autorskie i wystawy plakatów oraz grafik w klimatycznej Bibliotece Londynek. Sztuka zawita na ulice bydgoskiego Bocianowa, wprowadzając twórczość w miejsca, gdzie dotąd jej nie było.

Do zobaczenia na Roz-dźwięku!

PROGRAM


15.06.2024, godz. 19:00
Wernisaż wystawy plakatów
Dawid Ryski


Biblioteka Londynek, ul.Pomorska 80-86
Wystawa plenerowa: Londynek


29.06.2024, godz. 17:00
Warsztaty dla dorosłych
„Zbuduj własną bitmaszynę”
Prowadzenie: Reverbrick – Pracownia Kreatywna R.Lab


Galeria Pleszynski Kobra, ul. Kościuszki 27


04.07.2024, godz. 19:00
Spotkanie autorskie
Alex Freiheit (SIKSA)
Prowadzenie: Jacek Skolimowski


Biblioteka Londynek, ul.Pomorska 80-86


20.07.2024,  godz. 21:00
Koncert
Trupa Trupa
you.Guru feat. Tomek Gadecki


Klub Mózg, ul. Parkowa 2


27.07.2024, godz.19:00
Wernisaż wystawy prac
Beata 'Barrakuz’ Śliwińska


Biblioteka Londynek, ul.Pomorska 80-86
Wystawa plenerowa: Londynek


09.08.2024, godz. 19:00
Zdarzenie dźwiękowe
Qba Janicki / Adam Kempa / Mateusz Lubiewski / Grzegorz Pleszyński


Galeria Pleszynski Kobra, ul. Kościuszki 27


10.08.2024, godz. 10:00 – 13:00
Warsztaty twórczości plastycznej dla dzieci – „Malujemy na Londynku”
Prowadzenie: Iwona Żyburska


Biblioteka Londynek, ul.Pomorska 80-86


22.08.2024, godz. 19:00
Spotkanie autorskie
Krzysztof Grabowski (Dezerter)
Prowadzenie: Jacek Skolimowski


Biblioteka Londynek, ul.Pomorska 80-86


Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
 

ROZ-DŹWIĘKDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dawid Ryski zapowiedź wernisażu Roz-dźwięk w Bydgoszczy

Autor wielu plakatów koncertowych dla takich gwiazd jak Franz Ferdinand, Turnstile czy Enter Shikari, Dawid Ryski, niezaprzeczalnie przekracza granice sztuki graficznej. Jego prace, zdobiące strony renomowanych magazynów jak The Washington Post czy The Wall Street Journal, to połączenie nie tylko pasji do ilustracji, ale i muzyki.

Projektując plakaty koncertowe, Ryski nie tylko tworzy grafiki, ale także wplata w nie pulsującą energię muzyki, co sprawia, że każde dzieło staje się niepowtarzalne. To właśnie ten unikalny styl sprawia, że wernisaż jego wystawy to nie tylko okazja do podziwiania talentu, ale także spotkanie z artystą, który chętnie podzieli się swoimi inspiracjami i przemyśleniami.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji! Wernisaż wystawy plakatów Dawida Ryskiego odbędzie się 15 czerwca o godzinie 19:00 w Bibliotece Londynek, przy ulicy Pomorskiej 80-86.


Plkat Reverbrick wydarzenie w ramach Roz-dźwięk w Bydgoszczy

Stwórz własny instrument muzyczny na naszych warsztatach! 29 czerwca w Galerii Pleszyński Kobra, która mieści się w historycznym budynku dawnych Pomorskich Zakładów Przemysłu Skórzanego „Kobra”, odbędzie się wydarzenie „Zbuduj własną bitmaszynę”.

Poprowadzi je ReverbRick, czyli Daniel Górny – muzyk, eksperymentator, sound-designer i twórca syntezatorów modularnych. Jego pasja do muzyki elektronicznej i tworzenia instrumentów przerodziła się w zawód oraz fascynujące hobby. Od lat 90. tworzy muzykę, zaczynając od programów zwanych trackerami, a obecnie preferuje hardware’owe rozwiązania i buduje unikalne instrumenty muzyczne.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia własnego instrumentu perkusyjnego przy użyciu dostarczonych przez nas elementów, takich jak potencjometry, przyciski, diody oraz arduino. Warsztaty są przeznaczone przede wszystkim dla dorosłych, którzy pragną wziąć udział w tworzeniu własnych instrumentów muzycznych. Jeśli masz zacięcie do majsterkowania i chciałbyś/chciałabyś spróbować swoich sił w tej niezwykłej dziedzinie, te warsztaty są dla Ciebie!

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: info@wetmusic.pl


Siksa - Rozdźwięk w Bydgoszczy

Niezahamowana ekspresja, pulsująca energia, brak konwencji – to tylko kilka z obietnic, jakie niesie ze sobą nadchodzące spotkanie z Alex Freiheit, jedną z kreatywnych dusz rewolucyjnego zespołu SIKSA.

Podczas spotkania autorskiego, poprowadzonego przez doświadczonego dziennikarza muzycznego, Jacka Skolimowskiego, będziemy mieli okazję zagłębić się w świat artystycznej wizji Alex – wokalistki, poetki, autorki sztuk dramatycznych oraz współautorki filmów i teledysków.

Jej twórczość to mieszanka muzyki, performance’u i sztuki wizualnej, często poruszająca kontrowersyjne tematy społeczne i polityczne. Alex Freiheit nieustannie eksploruje nowe ścieżki wyrazu, łącząc w sobie różnorodne formy sztuki, co prowadzi do powstawania unikalnych i niezapomnianych doznań dla każdego, kto ma odwagę zanurzyć się w jej świat.

Spotkanie odbędzie się 4 lipca o godzinie 19:00 w Bibliotece Londynek, przy ulicy Pomorskiej 80-86. Będzie to doskonała okazja, aby zgłębić świat tej wyjątkowej artystki i zadać jej pytania na temat jej artystycznej ścieżki i życiowych inspiracji.


Trupa Trupa na koncercie w Bydgoszczy w ramach Roz-dźwięk
20 lipca w Klubie Mózg odbędzie się niezwykły wieczór muzyczny. W związku z tym na scenie pojawi się zespół Trupa Trupa, który przyniesie ze sobą psychodeliczne brzmienia prosto z Gdańska. Mieszając elementy rocka, psychodelii i eksperymentów dźwiękowych, zespół ten znany jest z niepowtarzalnego brzmienia.

Występ bydgoskiego you.Guru w towarzystwie saksofonisty Tomka Gadeckiego obiecuje być niepowtarzalnym połączeniem transowych zapętleń, psychodelicznych melodii i unikalnych dźwięków, które z pewnością poruszą publiczność. Ich występ to niepowtarzalna okazja na wyjątkowy koncert, który z pewnością szybko się nie powtórzy i pozostanie w pamięci na długo.


Beata Barrakuz Śliwińska - wernisaż - Bydgoszcz- Rozdźwięk

27 lipca w Bibliotece Londynek odbędzie się niezwykła wystawa „Please don’t stop the music” Beaty ’Barrakuz’ Śliwińskiej. To nie tylko prezentacja unikatowych kolaży i grafik, ale także opowieść o fascynującym związku sztuki wizualnej z muzyką.

Projektantka wizualna i kreatywna, z wykształcenia inżynier architekt, Beata 'Barrakuz’ Śliwińska, jest autorką wyjątkowych okładek płyt muzycznych dla takich artystów jak KASAI, Miętha, Król czy Pepe, wydanych przez renomowane wytwórnie muzyczne, m.in. U Know Me Records, Asfalt Records, Sony Music, Warner Polska oraz ART2.

To artystka znana z umiejętności harmonijnego łączenia różnorodnych mediów i stylów, tworząc niepowtarzalne kompozycje, które przenoszą widza w intrygujący świat dźwięków i obrazów.
Mieszka i tworzy w Warszawie, gdzie odnosi sukcesy w nurcie modyfikacji graficznych i kolażu.

Jej prace zostały wielokrotnie nagradzane w najważniejszych polskich konkursach projektowych. Wystawa „Please don’t stop the music” to niepowtarzalna okazja, aby zgłębić tajniki twórczości Barrakuz i poznać historię powstania jej ikonicznych projektów.


Roz-dzwiek-Bydgoszcz-Miasto-Muzyki-Unesco

9 sierpnia w Galerii Pleszyński Kobra, mieszczącej się w historycznym budynku dawnych Pomorskich Zakładów Przemysłu Skórzanego „Kobra”, odbędzie się niezwykłe spotkanie muzyczne z udziałem bydgoskich artystów. Podczas tego wydarzenia będziecie mieli okazję doświadczyć improwizacji, eksperymentu oraz spotkania muzyków o różnorodnych stylach.


Roz-dzwiek-Bydgoszcz-Miasto-Muzyki-Unesco9

Malujemy na Londynku – warsztat twórczości plastycznej dla dzieci i młodzieży”, do którego zapraszamy młodych entuzjastów twórczości w wieku 6-14l. W atmosferze zabawy poszukamy rysunkowych, malarskich oraz graficznych sposobów na opowiadanie o muzyce. W środku wakacji, w połowie lata i w centrum miasta warsztat uważnego słuchania i wrażliwego tworzenia z użyciem koloru, rysunku, a także elementów grafiki. Inspirowane muzyką działania plastyczne będą odpowiedzią na tworzący się w wyobraźni uczestnika obraz dźwięku, harmonii, melodii, tonu, kompozycji. Poszukiwanie plastycznych wyrazów dla niewidzialnej muzyki jest działaniem niezwykle rozwijającym wyobraźnię, wrażliwość i wspierającym kreatywność dzieci. Jednocześnie spotkanie rówieśników i poznanie różnych postaw wobec twórczości wzbogaca kompetencje społeczne i rozwija narzędzia komunikacji.

Iwona Żyburska – z wykształcenia edukatorka sztuki ( dyplom z rzeźby na Wydziale Artystyczno- Pedagogicznym UMK w Toruniu ). Mediatorka stosująca zasady Porozumienia Bez Przemocy. Pomysłodawczyni i założycielka pracowni Rozwijalnia do której regularnie uczęszczają dorośli i młodzież z Bydgoszczy i okolic i w której rozwijają swoje umiejętności i zainteresowania plastyczne. Od 30 lat aranżuje sytuacje twórcze, inspiruje, opiekuje się stawiającymi pierwsze kroki w sztukach plastycznych i rozpala miłość do twórczości. Organizuje warsztaty plastyczne dla dorosłych i dzieci. Uważa, że każdy może czerpać radość z działań plastycznych. Wierzy w terapeutyczną moc sztuki, potęgę relacji i kolekcjonuje zachwyty, którymi szczodrze się dzieli.

Liczba miejsc ograniczona na wydarzenia w ramach Roz-dźwięku.
Obowiązują zapisy: sms na nr 609 485 479 lub info@wetmusic.pl


Dezerter - plakat - Roz-dzwiek-Bydgoszcz-Miasto-Muzyki-Unesco9

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie autorskie z Krzysztofem Grabowskim, legendarnym członkiem zespołu Dezerter! Tego dnia Biblioteka Londynek, ul. Pomorska 80-86, stanie się miejscem fascynujących rozmów o muzyce, społeczeństwie i kulturze.

Krzysztof Grabowski, autor tekstów i perkusista Dezertera, podzieli się koncertowymi doświadczeniami zespołu – zarówno tymi z minionych lat, jak i z najnowszych. Dezerter to legenda polskiej sceny punkowej, a Grabowski jest nie tylko jej nieodłączną częścią, ale także autorem książki „Dezerter. Poroniona generacja” z 2010 roku, która stanowi doskonałą lekcję historii dla nowych fanów oraz powrót do przeszłości dla tych, którzy śledzą dokonania zespołu na bieżąco. Tym razem Grabowski przeniesie nas również w podróż po koncertowych perypetiach Dezertera – od czasów minionych, gdy podróżowanie z zespołem było walką z materiałem, po najnowsze wyzwania. „Przyjeżdżajcie, będzie super…” to zbiór anegdot, które opowiadają historię związanych z podróżami przygód związanych z punk rockiem po świecie. Pełne zabawnych, czasem smutnych, lecz zawsze interesujących historii z dodatkiem przemyśleń. To wyjątkowa okazja, aby poznać kulisowe historie zespołu, ujawnione przez samego Grabowskiego.


O PROJEKCIE ROZ-DŹWIĘK

Projekt Roz-dźwięk jest realizowany przez Fundację Nowa Sztuka WET MUSIC i stanowi część The Platform of Newly Created Transgressive Sounds, którego współtwórcami są również MÓZG FOUNDATION – Fundacja Muzyki Współczesnej i Form Interdyscyplinarych oraz Fundacja Polskiej Muzyki Kameralnej ART MINTAKA.

Projekt realizowany w ramach programu Bydgoszcz Miasto Muzyki UNESCO.