Potty Umbrella

kup cd kup plik
 
Data wydania: maj 2007
Czas: 60:13
 

Debiutancki album „All you know is wrong” zawiera 10 kompozycji, powstałych na przestrzeni trzech pierwszych lat działalności zespołu.W tym składzie powstał materiał, którego nagrywanie rozpoczęło się w kwietniu 2005r a skończyło się w styczniu 2006r. Nagrania te powstawały w różnych miejscach i okolicznościach. W Bydgoszczy, Szubinie, Londynie, Swarzędzu. Wiosną, latem, jesienią i zimą. W powstałej muzyce czuć, ze to muzyka drogi, różnych okoliczności i stanów ducha. „W tych dźwiękach znalazło się ujście dla wielu emocji i odczuć, które przez ten czas pojawiły się w naszym życiu: fenomen narodzin ale i rozstania, powroty, zdrady, miłość, nienawiść, samotność a przede wszystkim chęć tworzenia wspólnie muzyki.”Zespół powstał w 2003r. początkowo jako projekt uboczny muzyków uwcześnie grających w zespołach Soething Like Elvis i Tissura Ani. Pierwsza nazwa to Electric Blues Mutants. Przez pierwsze dwa lata kształtował się charakter tworzonej muzyki jak i skład zespołu. Ostateczna wersja już jako Potty Umbrella to: Sławek Szudrowicz – gitara, perkusja, śpiew; Maciej Szymborski – pianino elektryczne, elektronika; Artur Maćkowiak – syntezatory, elektronika; Łukasz Przycki – bas; Piotr Waliszewski – perkusja.
Od razu po wydaniu debiutanckiej płyty zaczęły się prace nad nowym materiałem i wzmożona aktywność koncertowa. W przeciągu niespełna roku udało się skomponować i zarejestrować materiał na kolejną płytę. Następna trudna do gatunkowego sklasyfikowania propozycja dźwiękowa. Sami muzycy określają to brzmienie jako aktywny psychotrans z elementami elektrojazzu.
Płyta ma tytuł „Forte Furioso”. Tytuł dość dobrze oddaje ducha tej muzyki i stan emocjonalny muzyków podczas pracy nad tym materiałem.
W porównaniu do ferrari replica watches poprzedniego wydawnictwa muzyka jest jeszcze bardziej zróżnicowana stylistycznie ale bogatsza dźwiękowo i aranżacyjnie,
a do tego w całości instrumentalna.