Tomasz Pawlicki

Tomasz swiss replica watches Pawlicki muzyczną edukację rozpoczął w 1978 roku w Państwowym Liceum Muzycznym im. H. Wieniawskiego w Łodzi, gdzie uzyskał dyplom ukończenia średniej szkoły muzycznej w klasie fletu mgr Lucyny Pławner. Następnie zaczął studia w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, którą ukończył w 1989 roku w klasie prof. Andrzeja Łęgowskiego.

Pawlicki jest obecnie muzykiem-solistą – flecistą Orkiestry Opery Nova w Bydgoszczy, z którą współpracuje od 1988 roku. Jako artysta jest związany z wieloma dziedzinami i rodzajami sztuki, nie tylko w rozumieniu czysto muzycznym. Od 1992 roku należy do środowiska ludzi skupionych wokół bydgoskiego klubu Mózg. Dołączył do efemerycznej formacji Trytony (T. Gwinciński, S. Janicki, J. Buhl), następnie jako flecista i pianista współtworzył grupę Maestro Trytony z Gwincińskim, Rafałem Gorzyckim, Tomkiem „Świętym“ Hesse i Renatą Suchodolską. Działalność Pawlickiego obejmuje jednocześnie rozmaite projekty typu performance, instalacje, wizualizacje, muzykę do spektakli teatralnych i widowisk telewizyjnych (we współpracy m. in. z T. Gwincińskim, T. Tymańskim i M. Trzaską).
Pawlicki wystąpił też z projektem muzyczno-wizualnym na wieczorze Bogusława Schaeffera w klubie Mózg pt. Noc kończąca Świat.
Muzyk jest również członkiem formacji Ecstasy Project, której liderem jest perkusista Rafał Gorzycki.

Pawlicki uczestniczy w kolejnych edycjach Mózg Festivalu jako kompozytor i wykonawca. Bierze również udział w projekcie Child Of Classic & Dubstep, zorganizowanym przez WSG i APK w Bydgoszczy, którego pierwszy etap – koncert w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, odbył się w maju 2010 roku. Jest to swoista fuzja muzyki klasycznej i twórczości DJ-ów w zakresie gatunku dubstep. W 2011 roku doszło do spotkania z Arturem Maćkowiakiem – byłym członkiem formacji Something Like Elvis. Owocem spotkania jest album The Duluoz Legend, którego inspiracją są teksty amerykańskiego pisarza Jacka Kerouaca, twórcy epoki Beat Generation. Muzycy zaprosili do sesji nagraniowej klasyczny kwartet smyczkowy oraz znanego niemieckiego performera – Johannesa Deimlinga. Duet Pawlicki/Maćkowiak wystąpił kilkakrotnie na scenie bydgoskiego Mózgu.  Płyty:
Corum Replica


Tomasz Pawlicki, Artur Maćkowiak
"The Duluoz Legend"