projekty

P e r f o r m a n c e X

P e r f o r m a n c e X to cztery dni artystycznych eksperymentów dedykowanych Muzeum Fortepianów w Ostromecku.

Kolejna odsłona projektu RELOKACJE realizowanego przez Fundację Nowa Sztuka Wet Music dotyczy bliskich związków Torunia i Bydgoszczy.
Szukając możliwości rozwoju wzajemnych relacji tych dwóch sąsiadujących ze sobą miast, proponujemy spotkanie "W pół drogi" w Złejwsi Wielkiej, ulokowanej 25 km od Bydgoszczy w kierunku Torunia lub 21 km od Torunia w kierunku Bydgoszczy.

Relokacje: Spotkanie z Jadwigą Sawicką

"STOP niedoli STOP niewoli - to źle zapamiętany cytat z „Balu w operze”, Juliana Tuwima. (Ma być: "Precz z niedolą! Precz z niewolą!”). Przypadkiem wysłuchałam radiowej interpretacji "Balu..." i uderzyła mnie energia wynikająca z gniewu na niesprawiedliwość społeczną; ten gniew jest dziwnie aktualny w porównaniu z innymi, historycznymi już detalami. Poza tym, zmieniając perspektywę ze społecznej na bardziej osobistą: rzeczywiście, szczęście daje wolność.

A więc: precz z niedolą!"
Jadwiga SawickaRelokacje: Ruchoma Kolekcja Sztuki

Wspólnie z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU w Toruniu stworzyliśmy ruchomą kolekcję sztuki w oparciu o zbiory obu instytucji z naszego regionu. Udostępniamy ją szerokiej publiczności w autoboxach na zasadzie wzajemności i wymiany, czyli Bydgoszcz - Toruń i Toruń - Bydgoszcz.

RELOKACJE BYDGOSZCZ

Relokacje Bydgoszcz to inicjatywa artystyczno-społeczna realizowana w wybranych punktach zachodniej części Śródmieścia, określanej przez mieszkańców "dzielnicą cudów".
Zapraszamy na STRONĘ

NoMeansNo - On Tour 2012

NoMeansNo - legendarne trio z Kanady cieszące się wielkim uznaniem wśród miłośników muzyki alternatywnej od niepamiętnych czasów, ponownie zawita do Polski w ramach ich europejskiej trasy koncertowej.

Kev Fox w Muszli koncertowej

Do programu Duchamperii dołączamy koncert KEV FOX z zespołem, który odbędzie się 27.07.2012 w Muszli Koncertowej w Bydgoszczy. 

rezydencje artystyczne

Spotkanie robocze o rezydencjach artystycznych, pracowniach i kamienicach sztuki w ramach przygotowań do Bydgoskiego Kongresu Kultury odbyło się 30 sierpnia 2011 w Kamienicy przy Pomorskiej 11 w Bydgoszczy.

Polska Wina

Winosfera i Fundacja Nowa Sztuka Wet Music zapraszają na nowy cykl wydarzeń artystycznych. Spotkania, wystawy, rozmowy z artystami odbywać się będą przy ulicy Gdańskiej 78 w Bydgoszczy.
Idea jest prosta: szukając uczucia przyjemności, szukaj energii. Organizatorom bliska jest naturalność w działaniu, otwarcie na to, co się przydarza oraz przyjemność bycia razem. Pierwszym artystą zaproszonym do realizacji artystycznej jest ZbyZiel.

IF YOU SAY SO ... FESTIVAL

If You Say So… Festival zrodził się z poczucia zmęczenia tradycyjną formułą festiwalu. Przewrotność nazwy zakłada odejście od napędzanych rynkową logiką dużych festiwali, oferujących nadmiar, przesyt i chaos odbiorcom, którzy zamieniają się w konsumentów wrażeń, oszołomionych pozorną wolnością wyboru. 

paczkowanie

Paczkowanie to nasz fundacyjny akcent świąteczny i okazja do kolejnego grudniowego spotkania z mieszkańcami ulicy Pomorskiej w Bydgoszczy na wystawie "Inwentaryzacja ulicy Pomorskiej", która miała swoje otwarcie 9 grudnia 2011 roku.

inwentaryzacja ulicy Pomorskiej

Ulica Pomorska w Bydgoszczy skrywa wszystko to, czego nie powinno być przy głównej ulicy w mieście. Leży kilkadziesiąt metrów od głównej ulicy miasta – ul. Gdańskiej, która stanowi niejako wizytówkę tego miasta. Ulice te są blisko siebie i niemal równolegle biegną w tych samych kierunkach, ale mają zupełnie inny charakter.

wet.lab - kamienice sztuki

Na szlaku wzdłuż ulic: Pomorskiej, Cieszkowskiego i 20 Stycznia w 3 kamienicach pojawiła się sztuka współczesna. Artyści z Bydgoszczy oraz artyści, którzy są spoza Bydgoszczy, ale Bydgoszcz wybrali jako miejsce do pracy twórczej, razem z duetem SzaZa z Warszawy, spotkali się na 1-dniową rezydencję artystyczną.

Sesilus w Bydgoszczy

SESILUS to laboratorium społeczno-artystyczne, w którego centrum zainteresowań znajduje się eksperyment, odkrywanie, kreatywność, a także twórcza współpraca.SESILUS - anagram imienia Ulisses - artystyczna ekspedycja Wisłą z Warszawy do Bydgoszczy i z powrotem.

Wally Gilbert, PROJEKT NORBLIN

Profesor Walter Gilbert otrzymał w roku 1980 Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za opracowanie technologii szybkiego sekwencjonowania DNA. Był profesorem na Harvard University na wydziale fizyki, biofizyki, biochemii i biologii, a od 1985 roku także biologii molekularnej i komórkowej. Obecnie - profesor emeritus Uniwersytetu Carla M. Loeba. 

rodzinne warsztaty artystyczne

Jak ze zwykłych przedmiotów stworzyć instrumenty? Jakie są właściwości dźwiękowe tych przedmiotów? Jak wspólnie pomuzykować na własnoręcznie stworzonych instrumentach? Na te pytania odpowiedziały sobie dzieci i rodzice na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy w trakcie warsztatów MUZYCZNA RZEŹBA z Dorotą Bąkowską-Rubeńczyk.