;

Rodzicielstwo ZERO WASTE - webinar online dla rodziców

Data utworzenia: 2021-06-23

Podczas spotkania dowiecie się dlaczego w pielęgnacji dziecka warto kierować się dbałością o środowisko naturalne, ale również jak to robić, jak ekologicznymi sposobami pielęgnować malucha.

Bo ekorodzicem naprawdę warto być, dla naszego zdrowia i zdrowia naszej planety! Z webinaru dowiedzie się między innymi:

* dlaczego warto być ekorodzicem?

* o pieluchach wielorazowych - rodzajach, sposobach użycia, zasadach prania

* o kosmetykach do pielęgnacji - dla noworodka, starszaka i rodzica

* o sprzątaniu bez chemii

* o zero i less waste - czym są i jak można żyć w zgodzie z ich zasadami

Prowadzenie:

Dorota Mrozowicz-Grodzka - mama dwójki dzieci, wegetarianka od 20 lat, wiceprezeska Stowarzyszenia Małyssak, które wspiera rodziców i opiekunów, także na ścieżce ekorodzicielstwa. Prowadziła warsztaty z rodzicielstwa zero-waste i ekokuchni. Od lat stara się żyć tak, by jak najmniej szkodzić środowisku naturalnemu i bardzo lubi dzielić się swoimi doświadczeniami. Jest autorką audycji dla dzieci Radiowa Przygoda w HTM Eco Radio i również w nich stara się przemycać jak najwięcej ekotreści. Związana z lokalnym (bydgoskim) środowiskiem działaczy dla klimatu i środowiska.


Rodzicielstwo nie musi być związane z dłuuuugim śladem węglowym! Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się, ja ten ślad skrócić.

Wykład odbędzie się na platformie Google Meet: https://meet.google.com/ype-hbhh-bef

Prosimy o logowanie między 17.15 a 17.30.

----------------------------------

Wydarzenie współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy.