;

OPEN CALL - otwarty nabór prac dla artystów

Data utworzenia: 2021-06-08

Drogie artystki, drodzy artyści!

Zapraszamy Was do nadsyłania prac w odpowiedzi na hasło: „TOO MUCH – sztuka dla klimatu”.


W obliczu katastrofy klimatycznej tworzenie rozumiane jako wytwarzanie dzieł sztuki stanęło pod znakiem zapytania. Zbyt wiele produkujemy, zbyt wiele zużywamy, po prostu TOO MUCH! Tworzenie może być jednak przetworzeniem. Artystyczne wykorzystywanie śmieci jest krytyką świata, w którym przyszło nam żyć. Świata, w którym rzeczy niegdyś cenne i ważne, szybko zmieniają się w odpad. Sztuka może nadać komunikat lub ogłosić alarm.

Pandemia zamyka sztukę w galeriach. Chcemy uniknąć tego zagrożenia i wykorzystać przestrzenie, które zawsze są dostępne - witryny. Witryna to miejsce wchodzące w dialog z przestrzenią publiczną i społecznością. Przechodnie mimowolnie wejdą w posiadanie wiedzy oraz świadomości dotyczącej problemów, z którymi dziś i w przyszłości będzie borykać się Ziemia oraz jej mieszkańcy.

Nagrody:

Cztery wybrane przez jury prace otrzymają nagrody w wysokości 1100 zł brutto i zostaną pokazane w witrynach w centrum Bydgoszczy. (*opcjonalnie jedna z prac zostanie udostępniona w formie net artu)

Jak aplikować?

Czekamy na Wasze prace w technice:

- rzeźby,

- instalacji przestrzennej,

- malarstwa,

- grafiki,

- rysunku,

- fotografii,

- filmu [z uwagi na sposób prezentacji prosimy o nadsyłanie filmów pozbawionych warstwy dźwiękowej],

- net artu

Prace powinny zostać zaprojektowane z myślą o prezentacji ich w witrynie (zdjęcia poszczególnych witryn zaprezentujemy na stronie www i FB)

Zgłoszenia przyjmujemy w formie elektronicznej do 4. lipca pod adresem anna@wetmusic.pl W temacie wiadomości prosimy wpisać „TOO MUCH – OPEN CALL”. Poprawnie wypełnione zgłoszenie powinno zawierać podpisany przez aplikującego formularz zgłoszeniowy. Przesłanie dokumentów jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz klauzuli RODO.

Wyniki ogłosimy 7. lipca na naszym Facebooku oraz stronie internetowej. Wybrane prace muszą zostać dostarczone do siedziby Bydgoskiego Centrum Sztuki najpóźniej do 16. lipca.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami DO POBRANIA (prosimy o niewysyłanie próśb o możliwość edytowania):

https://drive.google.com/.../1h7P6fJGa8jUZ725ZZUawlL...

Zapraszamy do aplikowania!

----------------------------

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy.