;

Warsztaty Pieśni Plemiennej w Bydgoszczy

Data utworzenia: 2019-08-19

Dla wszystkich tęskniących za głosowymi spotkaniami mamy propozycję nie do odrzucenia. Już 22 września spotykamy się na Warsztatach Pieśni Plemiennej w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy. 

Muzyka plemienna jest nośnikiem pięknych historii oraz opowieści, które często towarzyszyły scenom rodzajowym ludności Afryki oraz Ameryki. Ich największą wartością jest jednak powrót do pierwotności, która jest zakorzeniona w każdym z nas. Wystarczy ją obudzić. Śpiew w wielogłosie będzie dodatkową okazją do spotkania z innymi uczestnikami warsztatów we współbrzmieniu i rytmie. 

 
Podczas zajęć uczestnicy poznają tradycyjne pieśni plemienne, gospel, będą także improwizować wokalnie. Samodzielnie stworzą akompaniament do utworu przy zastosowaniu body percussion, a także wykonają taniec idealnie łączący się z pulsacją i ekspresją utworu.
 
 
Zapraszamy uczestników powyżej 17 roku życia.
 
——————————————————————————————————————
 
Prowadzenie:
Anna Niestatek - wokalistka, dyrygentka, edukatorka muzyczna, perkusjonistka. Poszukiwaczka indywidualnych, awangardowych form ekspresji wokalnej, dyrygentka Bydgoskiej Orkiestry Improwizowanej. Ogromną inspiracją w działaniach artystycznych jest dla niej metoda pracy „Voice and Body” Zygmunta Molika. 
Autorka projektów :”Projektor głosu”, „Nowa Sztuka na m2”, oraz „Ritual Meeting”.
Uczestniczka wielu warsztatów pracy z głosem, min. z Olgą Szwajgier, Pauliną Miu - Zielińską, Lidie Kotliński, Jackiem Hałasem, Olgą Lidią-Kozłowską; oraz pracy z ciałem, min. z Jackiem Owczarkiem, Natalią Iwaniec, Agnieszką Kryst, czy Juliuszem Dzienkiewiczem.
Uczestniczka projektów „Laboratorium Technik Wokalnych” oraz „Powszechna Improwizacja”. Współpracuje z Fundacją Nowa Sztuka Wet Music, „Fonomo Music&Film Festival”, MÓZG Festival.
 
 
ZAPISY (DO 20.09) pod adresem: 
anna@wetmusic.pl 
W wiadomości podaj: imię, nazwisko, numer telefonu oraz potwierdzenie wykonania przelewu.
 
 
INWESTYCJA:
do 13.09 - 50 zł
od 14.09 - 60 zł
 
Przelew o tytule „WARSZTATY PIEŚNI PLEMIENNEJ” na konto: 
FUNDACJA NOWA SZTUKA WET MUSIC
Raiffeisen POLBANK Polska SA
23 1750 0012 0000 0000 3725 7777
 
Zapraszamy :)