;

BYDGOSKA ORKIESTRA IMPROWIZOWANA w etnicznym wykonaniu - koncert

Data utworzenia: 2019-08-19

W sobotę 14 września, tuż po zachodzie słońca, na dziedzińcu biblioteki usytuowanej przy bydgoskim Starym Rynku muzycy Bydgoskiej Orkiestry Improwizowanej zagrają na instrumentach etnicznych.

Bydgoska Orkiestra Improwizowana to zespół formujący się przy okazji pojedynczych wydarzeń, składający się z lokalnych muzyków, niekiedy z gościnnym udziałem artystów z innych miast. 
Tuż po zachodzie słońca, na dziedzińcu biblioteki usytuowanej przy bydgoskim Starym Rynku muzycy zagrają na instrumentach etnicznych. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

|Improwizacja zespołowa| to proces grupowego komponowania powstającego w wyniku współpracy równorzędnych wykonawców. Wszelkie decyzje twórcze mogą powstać w dowolnym momencie. Odpowiedzialność za powstającą kompozycję spoczywa na każdym z wykonawców, sieć powiązań rośnie w trakcie próby, co w rezultacie powoduje rozwój narracji muzycznej.
BOI ma na swoim koncie dwie instalacje słowno-muzyczne stworzone przy okazji bydgoskiego Tupotu Poetyckiego, koncert w fordońskiej Starej Synagodze, oraz występ podczas 13th MÓZG Festival. 


Dyrygentura: Anna Niestatek
Orkiestra w składzie: Ostap Manko, Daniel Mackiewicz, Piotr Kikta, Marcin Karnowski, Maksymilian Gwinciński, Mateusz Lubiewski.


Koncert odbędzie się na dziedzińcu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy, WSTĘP WOLNY.
*w razie niepogody spotykamy się na strychu biblioteki*


Zapraszamy :)
----------------------------
Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy. 

Partnerzy: Urząd Miasta Bydgoszczy, MÓZG Bydgoszcz, MCK w Bydgoszczy, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy.