;

BYDGOSKA ORKIESTRA IMPROWIZOWANA w MCK w Bydgoszczy - fotorelacja

Data utworzenia: 2019-06-09

Kilka dni temu wraz z Bydgoską Orkiestrą Improwizowaną, w skrócie "BOI", udaliśmy się w dźwiękową improwizowaną podróż...


Jeden ze słuchaczy koncertu opisał swoje wrażenia w ten sposób: 

 

 

(...)słyszałem, że jest poznańska, warszawska, gdyńska ...wczoraj spędziłem kilka chwil z Bydgoską Orkiestrę Improwizowaną... Zagrali w kawiarni Szpulka w MCK. Kolektywem dyrygowała Ania Niestatek (aka Balbina Płot). Za instrumentami zasiedli tym razem Maksymilian Gwinciński- klarnet / Łukasz Jędrzejczak (aka David Yow) - elektronika, głos / Jacek Buhl - zestaw perkusyjny / Marcin Karnowski - hamgam / Tim Sanford - saksofon barytonowy / Mateusz Lubiewski - gitara elektryczna / Wiktor Adam Francikowski - wiolonczela / Radek Drwęcki - syntezator analogowy / Rafał Iwański - perkusjonalia. W orkiestrze spotkali się muzycy wywodzący się z pozornie odległych artystycznych światów, tutaj jednak współdziałających w pełnej harmonii. Każdy ich utwór to zlepek odczuć, zamienionych na różne sposoby w nuty, dźwięki, słowa... ruchy. W takim graniu jest moc!!! Następne spotkanie 14 września... ja wpisuje w kalendarz!!! Polecam!!! (...)

 


Zgadza się. Już 14.09 ponownie się spotkamy, tym razem w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej mieszczącej się tuż przy bydgoskim starym rynku. 

Trzymajcie kciuki za dobrą pogodę. 

Więcej szczegółów niebawem. 

Tymczasem życzymy Wam wakacji pełnych wyłącznie dobrej sztuki.

Fot. Artur Maćkowiak