;

BYDGOSKA ORKIESTRA IMPROWIZOWANA - koncert

Data utworzenia: 2019-05-20

Bydgoska Orkiestra Improwizowana to nowy cykl wydarzeń dźwiękowych organizowanych przez nas w Bydgoszczy. Pierwsze z nich odbędzie się już 8 czerwca w bydgoskim Mck-u.

Bydgoska Orkiestra Improwizowana to zespół formujący się przy okazji pojedynczych wydarzeń, składający się z lokalnych muzyków, niekiedy z gościnnym udziałem artystów z innych miast.

Ma na swoim koncie dwie instalacje słowno-muzyczne, koncert w fordońskiej Starej Synagodze, oraz występ podczas 13th MÓZG Festival pod wodzą Marka Chołoniewskiego. 

Improwizacja zespołowa to proces grupowego komponowania powstającego w wyniku współpracy równorzędnych wykonawców. Wszelkie decyzje twórcze mogą powstać w dowolnym momencie. Odpowiedzialność za powstającą kompozycję spoczywa na każdym z wykonawców, sieć powiązań rośnie w trakcie próby, co w rezultacie powoduje rozwój narracji muzycznej.

 

Dyrygentura: Anna Niestatek

Orkiestra w składzie: Jacek Buhl, Radek Drwęcki, Rafał Iwański, Marcin Karnowski, Łukasz „Twix” Jędrzejczak, Maksymilian Gwinciński, Mateusz Lubiewski, Wiktor Francikowski oraz Tim Sanford. 

 

 

Projekt jest finansowany ze środków Miasta Bydgoszczy. 

----------------------------

Pierwsza instalacja dźwiękowa odbędzie się już 8.06.2019r. (sobota), o g. 20.00, w kawiarni "Szpulka" MCK Bydgoszcz. Wstęp wolny.


Zapraszamy :)