;

FABUSFERA ● Jolanta Krukowska

Data utworzenia: 2018-12-10

Zapraszamy Państwa na ostatnie wydarzenie w ramach projektu FABUSFERA. Naszym gościem będzie Jolanta Krukowska, która podczas spotkania autorskiego wygłosi wykład pn.: „Świadomość ciała w kontekście praktyk teatralnych", a także zaprezentuje wybrane techniki gestu i narracji wizualnej. Wydarzenie odbędzie się w dniu 12 grudnia, o godz. 17.30, w Księgarnia Gratka, ul. Jezuicka 24, w Bydgoszczy. 

Jolanta Krukowska  jest związana z teatrem Akademia Ruchu od 1972 r. –  od momentu jego powstania do chwili obecnej. Od 1986 pracuje również indywidualnie; solo performance, warsztaty teatralne/Anglia,Włochy, Niemcy, USA, Australia, Nowa Zelandia/.

 

"Teatr jest przestrzenią umożliwiającą przekroczenia indywidualne. Jestem kobietą, jestem zapisem kulturowym kobiety.Ten zapis mnie interesuje, rozmawiam z nim.Wybrane przedmioty są partnerami w działaniu, są pretekstem do budowania, tworzenia metafor. Relacje pomiędzy mną- przedmiotem- widzem wyznaczają linie napięcia"

 

Akademia Ruchu - grupa utworzona w Warszawie w 1973 roku przez studentów warszawskich uczelni. Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów eksperymentalnych – określa się go mianem teatru gestu i narracji wizualnej. Oprócz spektakli, organizuje również akcje teatralne zbliżone do happeningów, prowadzi teatralne warsztaty, działa jako interdyscyplinarne centrum sztuki. Akademia Ruchu należy do pierwszych zespołów w Polsce, który wyszedł na ulice, tworząc widowiska w zurbanizowanej przestrzeni miejskiej. Pretekstem do tych akcji teatralnych są zwyczajne działania i proste scenki realizowane wobec przypadkowych widzów.

źródło: www.culture.pl; www.contexts.com.pl

Zapisy na warsztaty: ragusadk@gmail.com
 

 

FABUSFERA to cykl działań interdyscyplinarnych w autorskich księgarniach stacjonarnych w Bydgoszczy. Celem zadania jest poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formach oraz wzmocnienie kulturotwórczej funkcji księgarni stacjonarnych, a także aktywizacja społeczności lokalnych.  

- - - - 
 

Organizator: Fundacja Nowa Sztuka Wet Music

Współorganizatorzy:  RAGUSA kawa i książka, ul. Gdańska 111, Bydgoszcz

Księgarnia Gratka, ul. Jezuicka 24, Bydgoszcz

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury