;

PROJEKTOR GŁOSU - "Duch w ciało i c(i)ałogłos" - warsztaty artystyczno-głosowe

Data utworzenia: 2018-10-10

PROJEKTOR GŁOSU

Już za niecałe 2 tygodnie (20-21 października) odbędzie się kolejna odsłona projektu.
Tym razem zapraszamy Was na warsztaty "Duch w ciało i c(i)ałogłos" oraz koncert duetu Salimara.

O warsztatach:

"Ciało posiada osobistego ducha. Duch zamieszkuje w naszej duszy, czeka aż dopuścimy go do głosu. Osobistego głosu. Wszystkie komórki oddychają wspólnie, a krew pulsuje w takt nadany przez serce. Składamy się więc z witraży, melanży, mozaiki rytmów i melodii. Zbadajmy je. Spróbujmy sprawdzić siłę naszego oddechu, jego moc rozluźniającą i oczyszczającą energię, która krąży wokół. Duchy, dusze, ciała i głosy wszystkich uczestników warsztatu spotkają się w akceptacji i pasji do swej niepowtarzalności."

Na pierwszą część zajęć złożą się ćwiczenia: rozluźniające, pobudzające kolejno każdą część ciała, oddechowe opierające się na całej jego pracy. W drugiej części rozpoczniemy pobudzanie naszej duszy, ciała i wyobraźni w improwizacji ciałem i głosem, także grupowej – z wykorzystaniem przestrzeni w jakiej się znajdujemy.
Sprawność fizyczna i doświadczenia wokalne uczestników są bez znaczenia. Potrzebna jest jedynie otwartość, chęć dialogu ciałem, głosem i oddechem.

 

Spotkania poprowadzi Anna Niestatek - wokalistka, dyrygentka, edukatorka muzyczna, perkusjonistka. Poszukiwaczka indywidualnych, awangardowych form ekspresji wokalnej, dyrygentka Bydgoskiej Orkiestry Improwizowanej. Ogromną inspiracją w działaniach artystycznych jest dla niej metoda pracy „Voice and Body” Zygmunta Molika. Uczestniczka wielu warsztatów pracy z głosem, min. z Olgą Szwajgier, Pauliną Miu - Zielińską, Lidie Kotliński, Jackiem Hałasem, Olgą Lidią-Kozłowską; oraz pracy z ciałem, min. z Sylwią Hanff, Agnieszką Kryst, czy Juliuszem Dzienkiewiczem.


zapisy: projekty.wet@gmail.com

 

WSTĘP NA OBA WYDARZENIA JEST WOLNY
PROJEKTOR GŁOSU  jest połączeniem form. Pierwszą z nich jest poznanie odmiennych sposobów ekspresji wokalnej, które nie są promowane przez mass media. Część pierwsza – warsztatowa, ma pomóc uczestnikom w zaprojektowaniu swego głosu, poprzez zetknięcie z różnymi metodami jego wydobywania, kreowania, czerpiąc go za każdym razem z innej cząstki swego organizmu. Część druga - koncerty artystów (prowadzących) - ma służyć niczym projektor dla taśmy filmowej z awangardową zawartością.

 

Organizatorzy: 

Fundacja Nowa Sztuka Wet Music

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy 

 

Wydarzenia są finansowane ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy.

 

Zapraszamy :)