;

FABUSFERA ● Zrób sobie komiks

Data utworzenia: 2018-09-17

Kolejną odsłoną projektu FABUSFERA będzie premiera książki „Zrób sobie komiks” Piotra Kasińskiego i Roberta Trojanowskiego, Wydawnictwo: Znak emotikon, 2018.

Premiera połączona jest z warsztatami dla dzieci w wieku szkolnym, podczas których uczestnicy nauczą się jak w łatwy sposób narysować swój komiks - kreska po kresce, dymek po dymku. Dzieci dowiedzą się, jak stworzyć bohatera komiksu, jak dopisać mu emocje – co ma wymalowane na twarzy, co mu chodzi po głowie, a może i burczy w brzuchu? Każdy zrobi sobie komiks. Swój własny, niepowtarzalny.

 

Data: 22.09.2018 r.

Miejsce: Księgarnia RAGUSA, ul. Gdańska 111

Godz. 11:00-13:00

Zapisy: tel. 577 808 855, mail: ragusadk@gmail.com

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Piotr Kasiński to prywatnie wielki miłośnik komiksu. Sam tworzy scenariusze komiksowe, jest animatorem kultury oraz dziennikarzem, a dodatkowo pełni funkcję dyrektura artystycznego w Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Robert Trojanowski - dziennikarz, rysownik prasowy i komiksowy, ilustrator książek, dramaturg, autor słuchowisk radiowych, scenarzysta filmów reklamowych i offowych, bloger zajmujący się czarnym humorem.

 

FABUSFERA  to cyklu działań interdyscyplinarnych w autorskich księgarniach stacjonarnych w Bydgoszczy. Celem zadania jest poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formach oraz wzmocnienie kulturotwórczej funkcji księgarni stacjonarnych, a także aktywizacja społeczności lokalnych.

 

- - - -

 

Organizator: Fundacja Nowa Sztuka Wet Music

Współorganizatorzy: RAGUSA kawa i książka, ul. Gdańska 111, Bydgoszcz

Księgarnia Gratka, ul. Jezuicka 24, Bydgoszcz

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury