;

inwentaryzacja ulicy Pomorskiej

Data utworzenia: 2011-12-09

Ulica Pomorska w Bydgoszczy skrywa wszystko to, czego nie powinno być przy głównej ulicy w mieście. Leży kilkadziesiąt metrów od głównej ulicy miasta – ul. Gdańskiej, która stanowi niejako wizytówkę tego miasta. Ulice te są blisko siebie i niemal równolegle biegną w tych samych kierunkach, ale mają zupełnie inny charakter.

Pomorska należy do tego typu ulic, którymi miasto rozumiane jako przestrzeń społeczna niekoniecznie chce się chwalić. Ale to właśnie taka ulica jak Pomorska przechowuje prawdę, jest bezcennym zapleczem. To właśnie przy Pomorskiej zachowały się skrawki Bydgoszczy, która przemija, która zostaje wyparta przez nowe obiekty, zdecydowanie bardziej pożądane w centrach rozwijających się prężnie miast. To przy Pomorskiej wciąż działają nieliczne warsztaty rzemieślnicze. To tu żyją ludzie, którzy funkcjonują w okolicy śródmieścia od dziesiątek lat i znają niezliczone historie tyczące się ulicy, jak i ludzi przy niej mieszkających, czy pracujących. To również młode pokolenie, które w tej okolicy dorasta, z zupełnie innymi perspektywami życiowymi, niż ich rodzice czy dziadkowie, ale w kontekście tego wszystkiego, co stanowi o charakterze tej ulicy. Kulminacją inwentaryzacji ulicy dokonanej przez zespół artystów w składzie: Elżbieta Jabłońska, Danuta Milewska, Artur Maćkowiak, Kuba Ziołek – oraz z grupą uczniów z Liceum Plastycznego w Bydgoszczy - będzie wystawa fotografii, telenovela de luxe, koncert i wspólna kolacja, gotowana przez zaproszonych artystów. Specjalność: zupa orzechowa!
 
 
PROGRAM:
piątek, 9 grudnia 2011, od godz. 19 - otwarcie wystawy fotografii "Inwentaryzacja ulicy Pomorskiej", telenovela de luxe, kolacja, degustacja wina
sobota, 10 grudnia 2011, od godz. 20 - koncert BUDYŃ SUPERSAM, degustacja wina
Miejsce: Kamienica przy Pomorskiej 11 w Bydgoszczy
Wystawa czynna do końca grudnia 2011 w godz. 15-19.
 
Organizator: Fundacja Nowa Sztuka Wet Music
Partnerzy: MOK, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Winosfera
Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Bydgoszczy