;

Projektor głosu "Chór Nieśpiewający" - warsztaty i koncert

Data utworzenia: 2018-09-05

Projektor głosu jest połączeniem form. Pierwszą z nich jest poznanie odmiennych sposobów ekspresji wokalnej, które nie są promowane przez mass media. Część pierwsza – warsztatowa, ma pomóc uczestnikom w zaprojektowaniu swego głosu, poprzez zetknięcie z różnymi metodami jego wydobywania, kreowania, czerpiąc go za każdym razem z innej cząstki swego organizmu. Część druga - koncerty artystów (prowadzących) - ma służyć niczym projektor dla taśmy filmowej z awangardową zawartością.

Chór Nieśpiewający to zajęcia wokalne dla każdego, zarówno dla zawodowych muzyków i aktorów oraz dla tych, którym "słoń nadepnął na ucho". Ta rozwijana od lat metoda, używa struktury chóru czyli sumy kolejnych głosów i sprawującego nad całością pieczę - dyrygenta. W tym jednak przypadku muzyka nie jest tworzona z harmonizujących ze sobą melodii, lecz z dźwięków abstrakcyjnych, zapętlonych słów. Kolejne poziomy nucenia, szeptów, szmerów, krzyków tworzą (jak w muzyce ambientowej) dźwiękowy krajobraz.


Warsztaty odbędą się w dniach 21-23 września w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy.
 

Zapisy: projekty.wet@gmail.com

 

Drugą częścią a zarazem zwieńczeniem pierwszej odsłony projektu będzie koncert Bartosza Ignacego Wrony (prowadzący) wraz z Piotrem Kiktą oraz stworzonym podczas trzydniowej pracy zespołem.
Występ odbędzie się 23 września (niedziela) o godz. 17.30 na strychu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.


Bartosz Ignacy Wrona (prowadzący) od 10 lat sprawdza możliwości ludzkiego głosu. Stworzył metodę warsztatową otwierającą głos i ekspresję, ułatwiającą improwizację. 


Piotr Kikta jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Klarnecista. Na co dzień sprzedawca książek dla dzieci i animator kultury.

 

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

- - - - 

Organizatorzy projektu: 
Fundacja Nowa Sztuka Wet Music
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy 

Wydarzenia są finansowane ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy.