;

FABUSFERA ● Domek dla lalek

Data utworzenia: 2018-08-27

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym na ostatnie wakacyjne warsztaty plastyczne Domek dla lalek.

Domek dla lalek - uczestnicy warsztatów zaprojektują i wykonają samodzielnie (lub z niewielką pomocą dorosłych) domek dla lalek w formacie 3D. Inspiracją warsztatów jest seria książek Mysi domek (wyd. Media Rodzina) - przetłumaczona na wiele języków, niezwykła książka dla dzieci.

Mysi domek jest projektem Kariny Schaapman, która zbudowała go jako tło dla tej książeczki. Mysi domek powstał z kartonowych pudeł i papieru mâché.

Do wykonania wnętrz Karina wykorzystała autentyczne tkaniny z lat 50., 60, i 70. XX wieku oraz przeróżne materiały.

Mysi Domek można oglądać od frontu, tyłu i z boku, a liczy on przeszło setkę pokoików, przejść, zakamarków wyposażonych w mnóstwo potrzebnych sprzętów. Myszy, które go zamieszkują, zostały zaprojektowane i wykonane przez Karinę.

W trakcie budowy poszczególnych pokoików w głowie Kariny powstawały historyjki do tej książki, z Samem i Julią w rolach głównych.


czas: 30.08-31.08

start: godz. 11:00

miejsce: Księgarnia RAGUSA, ul. Gdańska 111

zapisy tel. 577 808 855, mail: ragusadk@gmail.com
 

Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Prowadząca:
 

Beata Opic - Project Manager, wieloletnia prezes agencji marketingowej, prowadzi projekty marketingowe, informatyczne oraz artystyczne. Współtwórczyni portalu student.pl kierowanego do młodych ludzi, autorka artykułów na temat kultury. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Monar. Aktualnie od kilku lat aktywny członek Fundacji Czarny Karzeł, gdzie prowadzi warsztaty dla dzieci i współorganizuje wydarzenia artystyczne. Kierownik produkcji przy filmach realizowanych przez fundację. Trener rozwoju osobistego w pracowni "Dobre relacje", gdzie na co dzień pracuje z dziećmi.
 

FABUSFERA to cyklu działań interdyscyplinarnych w autorskich księgarniach stacjonarnych w Bydgoszczy. Celem zadania jest poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formach oraz wzmocnienie kulturotwórczej funkcji księgarni stacjonarnych, a także aktywizacja społeczności lokalnych.

 

 

Organizator: Fundacja Nowa Sztuka Wet Music

Współorganizatorzy: RAGUSA kawa i książka, ul. Gdańska 111, Bydgoszcz

Księgarnia Gratka, ul. Jezuicka 24, Bydgoszcz


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.