;

FABUSFERA ● Premiery książkowe

Data utworzenia: 2018-07-19

Kolejną odsłoną projektu FABUSFERA będzie premiera książki Michała Rusinka Kefir w Kairze. Rymowany przewodnik po miastach świata. Premiera połączona jest z warsztatami dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z tworzenia rymowanek.

DATA: 25.07.2018 r.

MIEJSCE: Księgarnia RAGUSA, ul. Gdańska 111

Godz. 14:00

Zapisy: tel. 577 808 855, mail: ragusadk@gmail.com

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
 

Podczas warsztatów uczestnicy stworzą rymowanki związane z Bydgoszczą, ulubionym lub znanym miejscem w Polsce i na świecie wykorzystując cechy szczególne tych miejsc, znane zabytki, charakterystyczne potrawy itp.

 

 

FABUSFERA  to cyklu działań interdyscyplinarnych w autorskich księgarniach stacjonarnych w Bydgoszczy. Celem zadania jest poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formach oraz wzmocnienie kulturotwórczej funkcji księgarni stacjonarnych, a także aktywizacja społeczności lokalnych.

W ramach zadania przeprowadzone zostaną cykliczne warsztaty kreatywne z książką dla dzieci  powiązane z wykonywaniem w trakcie warsztatów prac plastycznych różnorodną techniką, spotkania autorskie we współpracy z wydawnictwami oraz premiery wybranych książek z konkursami i zabawami towarzyszącymi dla wszystkich grup wiekowych w zależności od odbiorców prezentowanej pozycji książkowej i twórczości autora, a także turnieje gier planszowych dla młodzieży i całych rodzin, kursy dokształcające języków obcych.Organizator: Fundacja Nowa Sztuka Wet Music

Współorganizatorzy: RAGUSA kawa i książka, ul. Gdańska 111, Bydgoszcz, Księgarnia Gratka, ul. Jezuicka 24, Bydgoszcz

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury