;

FABUSFERA ● Bajkotwór

Data utworzenia: 2018-07-19

W ramach projektu FABUSFERA zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na cykl warsztatów plastycznych: Tworzenie Bajki, Magiczna Latarnia, Ilustrowana książeczka. Warsztaty poprowadzą: Karolina Rosińska i Marcin Roszczyniała.

ankara butik dershane sanal ofis

Tworzenie Bajki - uczestnicy warsztatów tworzą malowane tła i postaci 2D do bajki.

 

Data: 24–26.07.2018
 

Magiczna Latarnia - wyświetlanie ruchomej ilustracji zrobionej przez uczestników warsztatów na ścianie za pomocą tzw. latarni magicznej, czyli najprostszego aparatu projekcyjnego. 
 

Data: 31.07–2.08.2018
 

Ilustrowana książeczka - tworzenie ilustrowanej książeczki do wymyślonej przez uczestników opowieści.
 

Data: 7–9.08.2018
 

Start wszystkich warsztatów: godz. 11:00

Miejsce: Księgarnia RAGUSA, ul. Gdańska 111
 

Zapisy: tel. 577 808 855, mail: ragusadk@gmail.com

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Prowadzenie:
 

Karolina Rosińska – absolwentka ASP w Toruniu, pedagog, grafik, prowadzi własną działalność fotograficzną, instruktor warsztatów plastycznych. Tworzy w różnorodnych technikach, gdzie elementy realistyczne przeplatają się z historiami baśniowymi. Inspiruje się kulturą ludową, folklorem oraz motywem wiatraków. Jej wielką pasją jest fotografia.
 

Marcin Roszczyniała – filmoznawca, na co dzień prowadzi działalność 25Frames, która specjalizuje się w reklamie, grafice, animacji poklatkowej, postprodukcji filmowej. Z doświadczenia : animator, grafik, malarz, scenograf, reżyser. Od 10 lat tworzy filmy animowane, wykonał między innymi teledysk dla Ani Dąbrowskiej „Jeszcze ten jeden raz”, zespołu Flapjack „Dead end” , formacji O.S.T.R Marco Polo “Kartagina”. Stworzył filmy krótkometrażowe „Fabryka”, „Alicja w krainie OKSIR” „Iluzjoniści” do którego głos użyczyli: Jan Peszek, Jerzy Bończak oraz Stanisław Tym oraz animacje i efekty specjalne do filmu “Theatrum Magicum” w reżyserii Marcina Giżyckiego . Prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej oraz tworzenia światów 3D.

 

FABUSFERA to cyklu działań interdyscyplinarnych w autorskich księgarniach stacjonarnych w Bydgoszczy. Celem zadania jest poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formach oraz wzmocnienie kulturotwórczej funkcji księgarni stacjonarnych, a także aktywizacja społeczności lokalnych.

W ramach zadania przeprowadzone zostaną cykliczne warsztaty kreatywne z książką dla dzieci powiązane z wykonywaniem w trakcie warsztatów prac plastycznych różnorodną techniką, spotkania autorskie we współpracy z wydawnictwami oraz premiery wybranych książek z konkursami i zabawami towarzyszącymi dla wszystkich grup wiekowych w zależności od odbiorców prezentowanej pozycji książkowej i twórczości autora, a także turnieje gier planszowych dla młodzieży i całych rodzin, kursy dokształcające języków obcych.
Organizator: Fundacja Nowa Sztuka Wet Music

Współorganizatorzy: RAGUSA kawa i książka, ul. Gdańska 111, Bydgoszcz

Księgarnia Gratka, ul. Jezuicka 24, Bydgoszcz
 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.