;

Warsztaty z Olgą Lidią Kozłowską

Data utworzenia: 2017-08-14

Spotkanie z Olgą Lidią Kozłowską ukazało nasz głos jako prywatny i niepowtarzalny portret psychologiczny.

Warsztaty „OdCienie głosu i pieśń wielogłosowa Gruzji” były okazją do badania anatomii ciała dźwiękiem. Uczestnicy odnajdywali głos w skórze, mięśniach i kościach, badali przyjemne uczucie „zrelaksowanej gotowości”, oraz dostrzegli, że podczas chodzenia rusza się skóra głowy. Ćwiczenia fizyczne w grupach przeradzały się w oddech, a oddech w naturalny dźwięk.

Z każdym kolejnym ruchem eksplorującym nasze ciało, na pierwszym planie pojawiały się głęboko skrywane połacie uczuć, osobistość. Powitane były one ze stopniowo rosnącą odwagą, spokojem i brakiem lęku. Wykonując pieśń "Deda Mogik'vdesa" każdy z uczestników warsztatu był emocją, która miała szansę wyśpiewać siebie. Głosy towarzyszące były podporą, tworzącą duchową jedność.

 

 

Zwieńczeniem zajęć warsztatowych było spotkanie z szerszą publicznością na strychu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Uczestnicy wykonali wówczas improwizację wokalną oraz wyżej wspomnianą pieśń. Sama Olga zaprezentowała jeden utwór ludowy z towarzyszeniem przybyłych gości. Całe spotkanie spajały w całość pytania i dyskusje dotyczące wielu różnych spojrzeń na muzykę wokalną, głos autentyczny, oraz miejsce naszej osobowości w materiale dźwiękowym emitowanym przez nas.

Dziękujemy za to spotkanie.

 

 

Poniżej znajduje się kilka fotografii z pokazu powarsztatowego.

Fot. Danka Milewska