;

Sztuka obecności z Sylwią Hanff

Data utworzenia: 2017-04-28

Druga odsłona bydgoskiego projektu SZTUKI OBECNOŚCI to propozycja z udziałem pionierki i najbardziej rozpoznawalnej tancerki butoh w Polsce - Sylwii Hanff, która po raz pierwszy przyjedzie do Bydgoszczy.

20 maja poprowadzi warsztaty tańca butoh, a następnego dnia - 21 maja w niedzielę - wykona performance zatytułowany 9 Ptaków Natsukashi.

Sylwia Hanff   uczyła się u największych mistrzów butoh (Ko Murobushi, Daisuke Yashimoto, Carlotta Ikeda, Yoshito Ohno oraz Atsushi Takenouchi, Tadashi Endo, Ken Mai, Kan Katsura i inni); performerka teatru fizycznego, instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała, nauczycielka jogi i medytacji; tańca współczesnego i orientalnego uczyła się na wielu międzynarodowych festiwalach i warsztatach tańca w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii; brała udział w międzynarodowych projektach tanecznych; była aktorka zespołu Warszawskiego Teatru Pantomimy, 10 lat współpracowała z Teatrem Narodowym i Operą Narodową; współpracuje z teatrami fizycznymi i eksperymentalnymi; mgr filozofii UW; menadżerka kultury – od wielu lat organizuje wydarzenia butoh; od kilkunastu lat prowadzi warsztaty pracy z ciałem i medytacji w ruchu. Od 2002 r. prowadzi Teatr Limen Butoh, stworzyła kilkanaście autorskich spektakli solowych i zespołowych oraz wiele etiud i improwizacji. Została opisana w książce „Obecni ciałem. Warsztat polskich tancerzy” Magdaleny Zamorskiej i The Body Revolving Stage. New Dance in New Poland, Jadwigi Majewskiej. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  

 

www.limenbutoh.net  

www.facebook.com/limenbutoh

 

 

Warsztaty Tańca Butoh z Sylwią Hanff
 

W zalewie różnych metod pracy z ciałem, istota butoh zaczyna się zacierać. Butoh zaczyna być mylone i mieszane z ruchem autentycznym i metodami terapii tańcem. I choć zawiera w sobie te aspekty, to wykracza daleko dalej... Zachodni współczesny, racjonalny, sceptyczny umysł często boi się duchowości i "metafizyki". Dlatego o pracy z ciałem "łatwiej" myśleć w kategoriach psychologicznych. Ale butoh powstało z umysłowości, duchowości Wschodu i zachodniej tęsknoty za utraconym połączeniem ciało-duch. Dlatego zapraszam na ten warsztat - Sylwia Hanff
 

Więcej szczegółów:  https://www.facebook.com/events/458886277783965/

Obowiązują zapisy: info@wetmusic.pl
Liczba miejsc jest ograniczona.
Sobota 20 maja 2017, g. 11:00 - 15:00
Strych Biblioteki przy Starym Rynku w Bydgoszczy

 

9 Ptaków Natsukashi 
 

To performance butoh w wykonaniu Sylwii Hanff.  Artystka przyjedzie do Bydgoszczy po raz pierwszy i w ramach projektu Sztuka Obecności zatańczy w Parku Kazimierza przy kultowych skałkach w niedzielę 21 maja 2017 o godzinie 17. Będzie jej towarzyszył jeden z bydgoskich muzyków. NATSUKASHI - to przymiotnik określający ciepłe nagłe uczucie sentymentalności, w którym drobne rzeczy przywodzą jakieś stare dobre wspomnienia i kiedy przypominasz sobie czułość i dobro tamtych czasów...


Link do wydarzenia na facebooku: 
www.facebook.com/events/1876258972648043/   

Wstęp wolny. 

 

Performance i warsztaty Sylwii Hanff odbywają się w ramach projektu Fundacji Nowa Sztuka Wet Music "SZTUKA OBECNOŚCI" współfinansowanego ze środków otrzymanych od Miasta Bydgoszcz. Współorganizatorem warsztatów jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Dr. W. Bełzy w Bydgoszczy.

 


Fot. Martyna Gaweł