;

Dźwiękowa Przestrzeń Niewerbalna - warsztaty

Data utworzenia: 2015-10-20

24.10.2015 zapraszamy na drugie spotkanie w ramach cyklu "Skomponuj siebie". Tym razem mistrzowskie warsztaty artystyczne poprowadzi Ryszard Latecki. 


Dźwiękowa Przestrzeń Niewerbalna - autorskie warsztaty z Ryszardem Lateckim:

 

"Problematyką spotkania jest szeroko pojęta komunikacja międzyludzka. Jednak mnie najbardziej interesuje pozawerbalny obszar tej komunikacji, a przede wszystkim jej funkcjonowanie w sferze dźwięków. Jestem muzykiem, uprawiam bardzo specyficzny nurt muzyki, który nazywam Improwizowaną Muzyką Intuicyjną. To jest więc warsztat, którym posługuję się na co dzień: w trakcie prób, spotkań, nagrań czy koncertów. 

Istotą proponowanych przeze mnie działań jest wykreowanie spotkań w przestrzeni dźwiękowej. Mają one prowokować uczestników do otwierania się na bardzo głębokie poziomy zarówno słuchania, jak i ekspresji własnej oraz do pracy w obszarze komunikacji pozawerbalnej. Proponuję więc doświadczenie współtworzenia, które skłania do uważności na to, co dzieje się w otoczeniu oraz do znajdowania delikatnej równowagi pomiędzy własną kreatywnością a otwarciem na partnerów muzycznych."

 

 

 

RYSZARD LATECKI - multinstrumentalista, wynalazca półprogowej gitary - latary, twórca wielu formacji muzycznych (m.in. zespół Laterna), współtwórca grupy Kawalerowie Błotni (z Jerzym Kornowiczem, Krzysztofem Knittlem, Mieczysławem Litwińskim, Tadeuszem Sudnikiem i Tadeuszem Wieleckim), aktywny szczególnie na scenach alternatywnych.

Jest autorem i wykonawcą licznych muzycznych performance`ów i instalacji, autorem Klepsydry Dżwiękowej ("przesypuje" się w niej dźwięk, a kolejne harmoniczne interwały odmierzają czas), Sejsmofonu (drgania Ziemi transformowane są na muzyczną formę) oraz kompletnie nowej koncepcji tworzenia muzyki - Muzyki Rewersyjnej (polega ona na odejmowaniu dźwięku - "ociosywaniu" hałasu tak, aby uzyskać muzyczną formę).

Ryszard Latecki realizuje również autorski program warsztatów pt. Dźwiękowa Przestrzeń Niewerbalna, autorski program koncertowy Partytury Fotograficzne oraz aktywnie pracuje w Wytwórni Błękitu w podziemiach kamedulskich na warszawskich Bielanach. Nagrał i wydał (w wydawnictwie OBUH Records) kilka autorskich płyt.

Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej.

"Działalność artystyczna Ryszarda Lateckiego pozwala odkrywać i unaoczniać powiązania pomiędzy licznymi dziedzinami sztuki, łączy świat kultury wysokiej z kulturą offową, pozwala redefiniować historyczne i obecne zjawiska kulturowe". Jerzy Kornowicz - prezes Związku Kompozytorów Polskich

Za działalność w latach 80-tych na rzecz "wolnego słowa" odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski "Polonia Restituta".

 

www.reversemusic.com

www.youtube.com/ryszardlatecki

www.rashomon.waw.pl/klub/index.php?w3=3

www.facebook.com/partyturyfotograficzne

www.latecki.com

 

Liczba miejsc ograniczona. 

Zapisy: info@wetmusic.pl

 

Spotykamy się w Salonie Audio-Connect przy ul. Marcinkowskiego 22 w Bydgoszczy. 
Data: 24.10.2015 
Godzina: 13:00 - 17:00

 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Fundacji Nowa Sztuka Wet Music SKOMPONUJ SIEBIE - MISTRZOWSKIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE i są współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz.