;

Pieśń tętniąca oddechem - warsztaty

Data utworzenia: 2015-08-03

22 i 23 sierpnia zapraszamy na pierwsze warsztaty w ramach cyklu SKOMPONUJ SIEBIE - MISTRZOWSKIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE, które poprowadzi amerykańska artystka Jessika Kenney.

Jessika Kenney - amerykańska kompozytorka i wokalistka, znana z różnorodnych i kontrastujących ze sobą form muzycznych, które zintegrowała w odrębny styl. Podstawą jej improwizowanego dzieła jest interpretacja jawajskiej i perskiej tradycji wokalnej. W 2014 za pracę, która przedstawia wyjątkową oryginalność, otrzymała Artist Trust James W. Ray Distinguished Artist Award od the Frye Art Museum | Artist Trust Consortium. W 2013 razem z Eyvindem Kangiem otrzymali Stranger Genius Award in Music. Obecnie pasjonuje ją klasyczna muzyka tradycyjna i sufizm. Członkini Cornish College of Art.

 

 

Warsztaty ANCHOR ZERO_pieśń tętniąca oddechem to eksploracja technik oddychania i badania pulsu jako zasadniczy wstęp do uczenia się i wykonywania pieśni. Jessika Kenney omówi oraz poprowadzi ze studentami ćwiczenia oddechowe i z pulsem, które służą wzmocnieniu doświadczenia pieśni zarówno pod względem wokalnym, jak i duchowym. W programie przewiduje również prezentację i naukę pieśni z kanonu jawajskiego, jak i jej własny repertuar improwizowany. 

 

 

Warsztaty trwają 2 dni: sobota 22 sierpnia i niedziela 23 sierpnia, w godzinach 12-15 na Strychu Biblioteki przy Starym Rynku 24 w Bydgoszczy. 

 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Fundacji Nowa Sztuka Wet Music SKOMPONUJ SIEBIE - MISTRZOWSKIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE i są współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz.

 

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: info@wetmusic.pl