;

wet music presents w Synagodze

Data utworzenia: 2015-08-02

W ramach pierwszej odsłony Wet Music Presents zagrają Eyvind Kang, Jessica Kenney i Paweł Szamburski. Koncert odbędzie się 23.08.2015.

Wet Music Presents ma być serią koncertów, które na przestrzeni całego roku, nieregularnie, tylko w sytuacjach sprzyjających i w miejscach ku temu odpowiednich, będziemy się starali w Bydgoszczy organizować. 

Wet Music Presents vol. 1

Jessica Kenney i Eyvind Kang (us)
Paweł Szamburski (pl)

23.08.2015
Synagoga w Starym Fordonie
ul. Bydgoska 22

Godz. 20:00
Wstęp wolny. 


Eyvind Kang

Urodzony w Stanach Zjednoczonych, dorastający w Kanadzie - wybitny skrzypek i kompozytor. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w roku 1995, ma na swoim koncie ponad 50 nagranych płyt z takimi artystami jak: John Zorn, Laurie Anderson, Bill Frisell, Robin Holcomb, Wayne Horvitz, Joe McPhee. Współpracował między innymi z takimi zespołami jak: Mr. Bungle, Secret Chiefs 3, Blonde Redhead, Sun City Girls, Animal Collective, Sunn O))).

www.facebook.com/kenneykangmusic

 

Jessika Kenney

Kompozytorka i wokalistka, znana z różnorodnych i kontrastujących ze sobą form muzycznych, które zintegrowała w odrębny styl. Podstawą jej dzieła improwizowanego jest interpretacja jawajskiej i perskiej tradycji wokalnej. W 2014 za dzieło, które przedstawia wyjątkową oryginalność, otrzymała Artist Trust James W. Ray Distinguished Artist Award through the Frye Art Museum | Artist Trust Consortium. W 2013 razem z Eyvindem Kangiem otrzymali Stranger Genius Award in Music. Obecnie zajmuje się studiami nad klasyczną muzyką tradycyjną i Sufizmem. Członkini Cornish College of Art.

www.facebook.com/kenneykangmusic

 

Paweł Szamburski

Muzyk związany z warszawskim środowiskiem LadoAbc. Studiował na wydziale Antropologii Kultury oraz Muzykologii UW. Współtwórca takich zespołów jak: SzaZa, Horny Trees, Meritum, Cukunft czy kwartet klarnetowy Ircha. Tworzy muzykę na polu interdyscyplinarnym - dla flmu, teatru, kina niemego, tańca współczesnego czy słuchowisk. W pracy muzycznej najcześĚ¨ ciej wykorzystuje klarnet, głos oraz elektronikę. Dzięki efektom zapętleń i delikatnych przetworzeń artysta jest w stanie komponować na żywo bogate, polifoniczne struktury dźwiękowe. 

 

www.szamburski.bandcamp.com/releases


Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz. 
Współorganizatorem koncertu jest Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.