;

Polska Wina

Data utworzenia: 2012-04-20

Winosfera i Fundacja Nowa Sztuka Wet Music zapraszają na nowy cykl wydarzeń artystycznych. Spotkania, wystawy, rozmowy z artystami odbywać się będą przy ulicy Gdańskiej 78 w Bydgoszczy.
Idea jest prosta: szukając uczucia przyjemności, szukaj energii. Organizatorom bliska jest naturalność w działaniu, otwarcie na to, co się przydarza oraz przyjemność bycia razem. Pierwszym artystą zaproszonym do realizacji artystycznej jest ZbyZiel.

ZbyZiel: Polska jest ważna. Myślę o niej i coraz bardziej się martwię. Wina (różne) lubię. To słońce zamknięte w butelkach. Spotkanie przy winie – grecki Symposion (συμποσιον). Te dwa słowa "Polska" i "Wina" złożyły mi się (niespodziewanie) na tytuł wystawy: "POLSKA WINA" – i tu (nagle?) powstają u mnie myśli o trwającym od jakiegoś czasu procesie "udowadniania" winy Polaków za: Krwawą Niedzielę, Zagładę, obozy stalinowskie etc. Co z tym zrobić? Pogadajmy o tym przy winie (platońska Biesiada?) P.S. Chcę tym drobnym pokazem potwierdzić moją solidarność z działaniami grupy The Krasnals. Amen (gr. Αμήν).


Winosfera i Fundacja Nowa Sztuka Wet Music zapraszają na wystawę: ZbyZiel, "POLSKA WINA",
wernisaż 20 kwietnia 2012, godz. 20:00, Winosfera, Gdańska 78
Wystawa czynna do 19 maja 2012.
*** for art lovers only *** (gr. *** για τους λάτρεις της τέχνης μÏŒνο ***) (pl. *** tylko dla miłośników sztuki ***)