;

Samara Lubelski + Artur Maćkowiak - wspólne koncerty

Data utworzenia: 2013-11-23

Samara Lubelski solo skrzypce/elektronika oraz Artur Maćkowiak solo gitara/elektronika na wspólnej trasie w styczniu 2014. 

21/1/2014 Kraków - Piękny Pies
22/1/2014 Warszawa - Pardon, To Tu
23/1/2014 Poznań - Dragon
24/1/2014 Wrocław - Pod Pałacykiem
 
Samara Lubelski to fantastyczna wokalistka i multiinstrumentalistka z Nowego Jorku. Na co dzień współpracuje z Thurstonem Moorem - liderem Sonic Youth, z którym nagrała dwie płyty solowe i współtworzy zespół Chelsea Light Moving. Na swoim koncie ma też współpracę z tuzami amerykańskiej alternatywy: Hall of Fame, The Sonora Pine, Tower Recordings, Metabolismus, Jackie-O Motherfucker. Nagrała też kilka solowych płyt.
W styczniu 2014 palnuje wydanie kolejnej solowej płyty, na skrzypce i elektronikę. Płyta ukaże się nakładem legendarnej wytwórni Ultra Eczema. 
W związku z tym wydawnictwem odbędzie się jej europejska trasa koncertowa, podczas której będzie ją można usłyszeć aż w czterech polskich miastach. 
 
 
----
 
Artur Maćkowiak - muzyk, performer. Współtworzył zespół Something Like Elvis i Potty Umbrella. Od 2011 r. gra solo oraz w innych przedziwnych konfiguracjach. Porusza się w obszarach szeroko pojętej muzyki gitarowej, okraszonej dużą dawką eksperymentu, elekroniki, ambientu, improwizacji, ale z dość charakterystyczną nutą słowiańskiej melodyki. 
Współtworzy Innercity Ensemble, improwizujący kolektyw składajacy się z muzyków związanych z takimi przedsięwzięciami muzycznymi jak: HATI, Dwutysięczny, Stara Rzeka, Tie'n Lai, Pictorial Candi, Jachna/Buhl. 
W październiku 2013 r. ukazała się druga solowa płyta Artura Maćkowiaka "Before the angels play their trumpets", wydana nakładem Wet Music Records.