;

Relokacje: Sytuacja w krajobrazie

Data utworzenia: 2013-11-08


Bezpośredni kontakt z krajobrazem wymaga pewnego wysiłku. Krajobraz dotyczy relacji i bez nas go nie ma. Aby opowiedzieć o różnych sytuacjach zachodzących w naszym krajobrazie, także o potrzebie dezorientacji w przestrzeni, spotkamy się pod samym dachem - na strychu Biblioteki Głównej w Bydgoszczy.

W programie:
18:00 POSTCROSSING.COM spotkanie bydgoskie
18:30 MIŁOŚÄ† Z KSIĘŻYCA, reż. Veit Helmer, muz. Goran Bregovic, 91'
20:30 KONCERT Z KOSMOSU - Bukowski/Maćkowiak/Jędrzejczak/Ziołek


POSTCROSSING.COM to międzynarodowy projekt z pasji i wg pomysłu dwóch osób: Paolo i Ana, Portugalczyków mieszkających obecnie w Berlinie. Opiera się na wymianie pocztówek z różnych części świata wypisywanych ręcznie i wysyłanych tradycyjną pocztą.
UWAGA! Zapraszamy wszystkich postcrosserów oraz zwolenników i przeciwników rozumienia miasta jako archipelagu czy paranoi - przygotowaliśmy dla Was inspirowaną bydgoskim landszaftem limitowaną serię pocztówek.
"Cały pejzaż nie znajduje się nigdzie" Fernando Pessoa


Postcards ExchangeMIŁOŚÄ† Z KSIĘŻYCA, reż. Veit Helmer, muz. Goran Bregovic, 91'
Mieszkańcy małej wioski w Kazachstanie na co dzień zajmują się zbieraniem metalowych odpadów, które pochodzą ze stacji kosmicznej Bajkonur. Chwytająca za serce historia naiwnego chłopaka z kazachskiej wioski urzeka ciepłym humorem i baśniowym klimatem. Twórca tego lekkiego obrazu, niemiecki reżyser Veit Helmer (nagradzane filmy Tuvalu, Absurdistan), z czułością i empatią portretuje niewielką społeczność żyjącą na obrzeżach cywilizacji. Pokazuje, jak świat pradawnych wartości i obyczajów zderza się z symbolizowaną przez zaawansowane technologie nowoczesnością. W rolach głównych bohaterów znakomicie odnaleźli się debiutant Alexander Asochakov i córka byłego premiera Francji Marie de Villepin (Gwiazdkowy deser, serial Królowie przeklęci). Niepowtarzalny nastrój filmu podkreślają zdjęcia melancholijnych kazachskich krajobrazów i piękna muzyka autorstwa Gorana Bregovica.
(cyt. z opisu HBO Polska)


KONCERT Z KOSMOSU
W ramach tego efemerycznego projektu wykorzystano brzmienie gitar elektrycznych, połączone z przestrzennymi plamami oraz kosmicznymi dźwiękami wyrzucanymi przez syntezatory oraz kosmiczne efekty. Muzyka sfer spotka się z żywym i organicznym brzmieniem gitar wzbogacanym o sample, rytmy i improwizację. Koncert inspirowany dryfem po Bydgoszczy.

Piotr Bukowski – warszawski gitarzysta związany z oficyną wydawniczą LADO ABC, grający w takich zespołach jak HOKEI, DUŻY JACK czy STWORY. Bukowski działa także solo, jako artysta tworzący muzykę do spektakli teatralnych – m.in. dla Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Kuba Ziołek – bydgoski gitarzysta i autor muzyki, twórca kolektywu Milieu L'Acephale – artystycznej grupy skupionej wokół awangardy oraz muzyki eksperymentalnej. Twórca oraz współtwórca takich zespołów jak ED WOOD, ALAMEDA 3, ALAMEDA 4, STARA RZEKA, HOKEI, T'IEN LAI, KAPITAL czy INNERCITY ENSEMBLE.

Artur Maćkowiak – bydgoski muzyk, improwizator związany niegdyś z zespołami takimi jak m.in. POTTY UMBRELLA. Obecnie działa solo i w projektach. Jeden z nich to siedmioosobowy zespół INNERCITY ENSEMBLE. Maćkowiak komponuje także muzykę do filmów.

Łukasz Jędrzejczak – muzyk z Bydgoszczy zajmujący się szeroko pojętą muzyką niezależną i undergroundową – od muzyki punk i hardcore aż po awangardę. Na co dzień gra w takich składach jak T'IEN LAI, ALAMEDA 4 oraz DUŻY JACK.---------------------------------------------------------------
Relokacje: Sytuacja w krajobrazie
14.11.2013, Biblioteka Główna w Bydgoszczy - strych, wejście od Starego Rynku
Organizator: Fundacja Nowa Sztuka Wet Music
Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz i Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Partnerem wydarzenia jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy.