;

Fonomo Orkiestra: Trifonidis Roots Trio / warsztatowicze / VJ/FX

Data utworzenia: 2013-09-25

W tym roku - przy okazji drugiej edycji FONOMO Music&Film Festival - powołujemy do życia wyjątkową orkiestrę. Fonomo Orkiestra będzie pracować wraz z grupą Trifonidis Roots Trio, aby wspólnie zagrać koncert na finał festiwalu.


12.10.2013 sobota, godz. 20:00

Fonomo Orkiestra: Trifonidis Roots Trio / warsztatowicze / VJ/FX  


Maciej Trifonidis - gitara
Jacek Mazurkiewicz - kontrabas
Daniel Moński - instrumenty perkusyjne
Adam Rosołowski - wizualizacje


Maciej Trifonidis specjalnie na tę okazję napisane przez siebie utwory zaaranżował na większy skład. Udział w warsztatach i koncert to szansa na współpracę z doświadczonymi muzykami, jak i okazja do prezentacji energii bydgoskich instrumentalistów. Koncert festiwalowej orkiestry podczas Fonomo Festival poprzedzą trzydniowe warsztaty z muzykami z Trifonidis Roots Trio, które odbywać się będą od 10 do 12 października 2013, w sali Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Koncertowi będą towarzyszyć wizualizacje Adama Rosołowskiego aka VJ/FX.

Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy wysłać mailowe zgłoszenie swojej kandydatury na adres info@electriceye.pl
Prosimy o napisanie kilku słów o sobie, określenie swoich umiejętności muzycznych oraz uzasadnienie, dlaczego to właśnie Ty powinnaś/powinieneś wystąpić w tym wyjątkowym składzie. Osoby bez skończonej edukacji muzycznej, ale dobrze grające, także mile widziane.

Maciej Trifonidis (ur. 24 lutego 1974 w Warszawie) - kompozytor, gitarzysta, producent muzyczny, realizator dźwięku. Muzyka Trifonidisa jest różnorodna, kompozytor niczym podróżnik, wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny. Komponuje na duże orkiestrowe składy, zespoły kameralne, projekty solowe... Trifonidis jako multiinstrumentalista udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazzowej, world music, acoustic music i muzyki improwizowanej. Komponuje muzykę filmową i teatralną, a jako producent, realizator dźwięku i wydawca (slowdown records), tworzy i nagrywa muzykę we własnym studio (Trifonidis Studio).

Daniel Moński - muzyk, multiinstrumentalista darabuka, daf, bendir, cajon, tabla, dhol, śpiewa również alikwotowo (kargyra, hoomey, sygyt). Z muzyką związany od 11 lat, muzyk kolektywu Masala SoundSystem. Współpracował m.in. z zespołami Stara Lipa, Yerba Mater, Beltaine, Gadająca Tykwa, Nell Ambientes, Ogrody Alamut, Maćko Korba, grupą teatralną Makata, przy projektach Marii Pomianowskiej, czy wreszcie z Jędrzejem ”Kodymem” Kodymowskim (Apteka) i Maciejem Cieślakiem (Ścianka). Współorganizator wielu warsztatów i festiwali bębniarskich. Wielokrotnie uczestniczył w wydarzeniach muzycznych związanych z kulturą bliskiego wschodu – m. in. wspólne występy z Mittu SainĘźem – genialnym dholistą z Pakistanu, Sabri Brothers – legendarnym zespołem qawwali z Pakistanu, z perskim kompozytorem Mahdim Golamy i tureckim gitarzystą Denizem Atalayem – tworząc zespół Alli turnam. Jego nauczycielami byli m. in. Raj Nisheet Srivastav (tabla), Muthu Kumar (tabla), Ruben van Rompaey (darabuka), Mittu Sain (tabla, dhol).

Jacek Mazurkiewicz - kontrabasista, kompozytor, dźwiękowy chuligan. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łączy akustykę z elektroniką, wciąż poszukując nowego brzmienia. Działa głównie na gruncie improwizowanej kameralistyki, jednak doskonale odnajduje się również wykonując przeróżne kompozycje. Współtworzy głównie projekty autorskie (3FoNIA, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Pu Pu Pi Du, Przybielski/Mazurkiewicz/Osicki, Light Roots Reggae). Jedną z jego ulubionych form muzycznych są duety, które tworzy m.in. z Mikołajem Trzaską, Doministrym, Tomaszem Dąbrowskim, a od niedawna również duet kontrabasowy z Ksawerym Wójcińskim pt. Double Trouble. Osobną częśc jego działań muzycznych stanowi 3FoNIA - solowy projekt, w którym głównym źródłem dźwięków jest kontrabas - naturalny lub preparowany na wiele sposobów. Od 2010 roku gra w stałym składzie kwartetu Michała 'Limboskiego' Augustyniaka, z którym nagrał dwie płyty – 'Cafe Brumba' (2010) oraz nominowaną do Fryderyków 2012 w kategorii blues 'Tribute to Georgie Buck'.

Szczgółowy program drugiej edycji FONOMO Music & Film Festival TUTAJ