;

Relokacje: Spotkanie z Jadwigą Sawicką

Data utworzenia: 2013-09-02

"STOP niedoli STOP niewoli - to źle zapamiętany cytat z „Balu w operze”, Juliana Tuwima. (Ma być: "Precz z niedolą! Precz z niewolą!”). Przypadkiem wysłuchałam radiowej interpretacji "Balu..." i uderzyła mnie energia wynikająca z gniewu na niesprawiedliwość społeczną; ten gniew jest dziwnie aktualny w porównaniu z innymi, historycznymi już detalami. Poza tym, zmieniając perspektywę ze społecznej na bardziej osobistą: rzeczywiście, szczęście daje wolność.
A więc: precz z niedolą!"
Jadwiga Sawicka


Jadwiga Sawicka zajmuje się malarstwem, fotografią, wykonuje obiekty, instalacje i prace w przestrzeni publicznej. Autorka charakterystycznego malarstwa "pisanego". Od 1996 roku współpracuje z Otwartą Pracownią w Krakowie i jest członkinią stowarzyszenia o tej samej nazwie. Jest także związana z Galerią Czarna w Warszawie i Galerią Foksal w Warszawie. Polecamy interesujący tekst Ewy Gorządek o twórczości Jadwigi Sawickiej.

Na spotkanie z Jadwigą Sawicką zapraszamy w najbliższą środę 11 września 2013 od godz. 17
do zaprzyjaźnionej Pracowni Fotografii Artystycznej "Farbiarnia" przy ulicy Pomorskiej 68A/1 w Bydgoszczy.Relokacje: Spotkanie z Jadwigą Sawicką
Organizator: Fundacja Nowa Sztuka Wet Music
Partner: Farbiarnia
Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszczy i Województwa Kujawsko-Pomorskiego