;

Duchamperie Experyment

Data utworzenia: 2014-06-24

 

Duchamperie Experyment
01.08.2014 , godz. 20:30, wstęp wolny
Dziedziniec Wojewódzkiej i Miejskiej Bilioteki Publicznej w Bydgoszczy


BAOBA STEREO CLUB (Brazylia)
M. TAKARA (Brazylia)
WILHELM BRAS (Polska)


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

BAOBA STEREO CLUB (Brazylia)
Baoba Stereo Club to muzyczne trio, które do 2009 roku było duetem, a obecnie występuje jako kwartet – z towarzyszeniem uznanego szeroko muzyka, Mauricio Takary (Hurtmold, SP-Undergound oraz M. Takara 3).

Ich współpraca rozpoczęła się w roku 2006 kiedy Takara dokonał remiksu jednego z utworów BSC wchodzącego w skład ich debiutanckiej epki. To muzyczne powinowactwo istniało jeszcze przed powstaniem BSC i objawiło się we wcześniejszych projektach i składach co sprawiło, że nowa epka uznana została za coś nieoczekiwanego a jednocześnie bardzo organicznego.
Materiał został wydany w roku 2013 na CD (Desmonta) i na winylu (UnWork.Inc/Desmonta/Fatiado Discos). Nagrany został na żywo i składa się z pięciu utworów – czterech nowych i jednej kompozycji wcześniejszej, która nagrana została od nowa.

Rok 2014 rozpoczął się nawiązaniem kolejnej współpracy: BSC zagrał koncert w Sesc Pompeia (Hiszpania) z pochodzącym z Afryki Południowej gitarzystą Guy’em Butterym. Na pozostałą część roku zaplanowano następną trasę po Europie, nagrania kolejnego materiału w czteroosobowym składzie i kontynuowanie występów w Brazylii.


Obecny skład zespołu: 

Henrique Diaz - gitara

Bruno Gold - fortepian

Paulo Soares - perkusja

Mauricio Takara - trąbka, syntezator


www.baoba.bandcamp.com

www.facebook.com/baobastereoclub

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

M.TAKARA (Brazylia) 

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków brazylijskich. Mauricio Takara jest od dłuższego czasu aktywnym uczestnikiem nowej, brazylijskiej sceny muzycznej. W swoim projekcie solowym Mauricio łączy z sobą odcienie i tekstury abstrakcyjnej elektroniki i minimal rocka. Współpracował z takimi muzykami jak: Rob Mazurek, Sau Paulo Underground, Prefuse 73, Thavius Beck oraz Joe Lally z Fugazi.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
 

WILHELM BRAS (Polska) 

 

Pod pseudonimem Wilhelm Bras kryje się śląski eksperymentator Paweł Kulczyński, postać szeroko znana na scenie elektronicznej muzyki niezależnej oraz w kręgach miłośników brzmień ekstremalnych. Autor niebanalnych koncertów plenerowych oraz instalacji dźwiękowych, jak też zapalony budowniczy elektronicznych instrumentów analogowych. Występując jako Wihlem Bras artysta zdecydował się przekuć swe niszowe doświadczenia w nieco bardziej przystępną i zrytmizowaną formę, zachowując jednak charakterystyczny dla siebie pazur i wybujałe, choć surowe brzmienia. Efektem pracy P. Kulczyńskiego jest też  płyta/kaseta o romantycznym tytule “Wordless Songs by the Electric Fire”, wydana przez oficynę Mik Musik. Repetytywne sekwencje uchylają furtkę do organicznego świata sprężystych hałasów, karkołomnych wolt i zgrzytów.

 

www.wilhelmbras.com
www.facebook.com/WilhelmBras


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 


Organizator: Fundacja Nowa Sztuka Wet Music
Współorganizacja: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu Miasta Bydgoszcz.