;

Relokacje: Sir Richard Bishop / Artur Maćkowiak

Data utworzenia: 2014-03-27


Data: 30.04.2014 
Miejsce: Strych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy
Godz. 20:30 
wstęp wolny


--------------------------------------

SIR RICHARD BISHOP (US)
- gitara solo

Eksperymentalny gitarzysta, którego improwizacje i kompozycje często czerpią z pozostających nadal w cieniu tradycji Indii, Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i innych punktów na jego wędrownym szlaku. Prawdopodobnie najbardziej znany jest jako założyciel (wraz z bratem Alanem) Sun City Girls – grupy pionierskiej dla eksperymentalnej etnicznej muzyki improwizowanej, która przez prawie 30 lat zgromadziła ogromny dorobek ponad 50 długogrających albumów, 20 kaset i kilkunastu siedmiocalówek.

www.sirrichardbishop.net

--------------------------------------

ARTUR MAĆKOWIAK
- gitara i elektronika solo


Muzyk, performer. Grywa solo, w Innercity Ensemble oraz w przeróżnych efemerycznych projektach muzycznych. Kiedyś współtworzył zespół Something Like Elvis i Potty Umbrella. 
Porusza się w obszarach szeroko pojętej muzyki gitarowej, okraszonej dużą dawką eksperymentu, elekroniki, ambientu, improwizacji, ale z dość charakterystyczną nutą słowiańskiej melodyki. 
W październiku 2013 r. ukazała się druga solowa płyta Artura Maćkowiaka "Before the angels play their trumpets". W oparciu głównie o utwory z tej płyty powstał materiał koncertowy na gitarę i elektronikę solo. 

www.wetmusic.pl
www.wetmusicrecords.bandcamp.com

--------------------------------------

Trzecia edycja projektu RELOKACJE to współdziałanie artystów z mieszkańcami realizowane w Bydgoszczy, polegające na odzyskiwaniu relacji z naturą. Inicjatywa promuje komplementarność współczesnego człowieka (mieszkańca miasta) z naturą oraz poczucie przynależności i bycia u siebie poprzez sztukę społecznościową (community based art), land art, environment, muzykę organiczną i sztukę relacyjną, która jest dostępna odbiorcom jako narzędzie komunikacji oraz forma działań artystycznych.


Organizator: 
Fundacja Nowa Sztuka Wet Music 
Partnerzy: 
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy 
Pop Up Music 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz.