;

rodzinne warsztaty artystyczne

Data utworzenia: 2011-08-22

Jak ze zwykłych przedmiotów stworzyć instrumenty? Jakie są właściwości dźwiękowe tych przedmiotów? Jak wspólnie pomuzykować na własnoręcznie stworzonych instrumentach? Na te pytania odpowiedziały sobie dzieci i rodzice na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy w trakcie warsztatów MUZYCZNA RZEŹBA z Dorotą Bąkowską-Rubeńczyk.

Cel warsztatów to poznanie specyfiki zjawisk akustycznych, uwrażliwienie uczestników na dźwięki i ich cechy za pomocą dźwięków wydobywanych ze zwykłych przedmiotów, zachęcenie do spontanicznego muzykowania. Tworzenie muzyki jest również doskonałą formą rozładowywania kumulującej się w dzieciach energii.
 
Dorota Bąkowska-Rubeńczyk - ur. w 1976 roku, welder replica watches od zawsze nuci pod nosem. Muzyk, pianistka, kompozytorka, autorka projektów edukacyjnych, pedagog. Kształciła się muzycznie w szkołach państwowych i na własną rękę. Gra na organach, klawesynie, fortepianie, pianinie, gitarze, kontrabasie i na wszystkim, na czym się da. Prowadzi własną praktykę pedagogiczną kształcąc dzieci i dorosłych. Jest autorką i animatorką multimedialnych warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży opartych na intuicyjnym improwizowaniu i wykorzystywaniu przedmiotów jako źródeł dźwięku.
 
Organizator: Fundacja Nowa Sztuka Wet Music, Stowarzyszenie Edukacji i Postępu STEP