A+ a- ionicons-v5-m color-toggle

KAPSA/PATER/KAPSA GRAJĄ DO "PICCADILLY"

KAPSA/PATER/KAPSA GRAJĄ DO "PICCADILLY"
muzyka na żywo do filmu niemego


Kapsa/Pater/Kapsa - to trio muzyków związanych na stałe z formacją Contemporary Noise Sextet - formacji, której nie trzeba przedstawiać fanom współczesnej polskiej muzyki około-jazzowej. Ich związek z myzyką filmową i teatralną trwa już wiele lat. Współpracowali z takimi reżyserami jak Przemysław Wojcieszek, Anna Jadowska czy znaną postącią polskiego filmu, operatorem i producentem Witoldem Adamkiem.
Na koncie mają także dwuletnią współpracę z Wrocławskim Teatrem Polskim gdzie taperowali do sztuki Wojcieszka pt.„Zaśnij teraz w ogniu”. W przeszłości grali już do niemych filmów z CNS, a tym razem po raz pierwszy w trio, wykonają muzykę na żywo do filmu „Piccadilly”.

Ten niemy obraz z 1929 roku to prekursor filmu noir.
Kiedy menager nocnego klubu Piccadilly odkrywa niezwykły taneczny talent jednej z chińskich pomocnic, czyni z niej główną atrakcję klubu, co wzbudza zazdrość dotychczasowej gwiazdy...
Piccadilly to film opowiadający o ambicjach, pożądaniu i zazdrości, ale podejmujący także ryzykowny temat związków międzyrasowych. Dzięki roli tancerki Shosho, Anna May Wong stała się pierwszą amerykańską gwiazdą azjatyckiego pochodzenia.

reżyseria: Ewald André Dupont
produkcja: Wielka Brytania 1929, 92 min
muzycy: replique montre france
Kuba Kapsa - piano, elektronika
Kamil Pater - gitara, bas
Bartek Kapsa - instrumenty perkusyjne