Koncert do filmu •Tutaj" Stasiuk / Bukowski / Ziołek / Popowski / Gubała

Obrazy zanurzone w dźwięku, słowo wtopione w krajobraz Beskidu Niskiego. Eksperyment filmowy, w którym dzięki maszynie losowo dobierającej elementy widz jest pierwszym i zarazem ostatnim odbiorcą niepowtarzalnego, kalejdoskopowego przekazu.

„Tutaj“ to film operatora Kamila Gubały, muzyków Piotra Bukowskiego i Jakuba Ziołka z gościnnym udziałem Andrzeja Stasiuka.

Film ma formę nieskończoną, ciągle dodawane są kolejne fragmenty tekstu, obrazu i dźwięku.
 

Andrzej Stasiuk - niezwykłej sławy prozaik, poeta i dramaturg. Znany jest chyba wszystkim krytykom literackim na całym świecie. Człowiek ten urodził się w roku 1960 w samym sercu Warszawy, rozpoczynał od krótkich utworów, zaś dziś stał się jedną z najgłośniejszych postaci literackich, jakie pojawiły się w ostatnich latach. Andrzej Stasiuk jest człowiekiem, który podczas wielu lat swojej pracy, został uhonorowany bardzo liczną ilością nagród. Jedną z najważniejszych była Nagroda Fundacji im. Kościelskich, którą otrzymał w roku 1995. Ogromny sukces osiągnął w dziedzinie pisarskiej. Współpracował z wieloma pismami, wydaniami literackimi, także z tymi należącymi do polskiego undergroundu. 

 

Tomasz Popowski – perkusista, przyjaciel, mąż. Urodzony w Bydgoszczy, obecnie zamieszkuje w Warszawie. Fascynat wytwórni Lado ABC dla której nagrał parę płyt. Na co dzień  grywa z Pictorial Candi, Innercity Ensemble i Alameda 3(4).

 

Kuba Ziołek – urodził się w 1985 roku w Bydgoszczy, uchodzi za jednego z najbardziej aktywnych muzyków polskiej sceny niezależnej. Jego repertuar jest wyjątkowo rozległy, począwszy od rocka przez muzykę improwizowaną po całkowity eklektyzm, w którym folk spotyka elektronikę i przeróżne muzyczne ekstrema. 

Muzyka Ziołka i zespołów, w których się udziela prezentowana była na żywo na całym świecie, m.in. w Nowym Jorku, Sao Paulo, Toronto, Londynie, Stambule, Reykiaviku, czy Barcelonie. W styczniu 2016 roku jury Paszportów Polityki przyznało mu nagrodę w kategorii Muzyka Popularna za "niebywałą pracowitość, konsekwencję i talent w łączeniu różnych muzycznych środowisk“.

 

Piotr Bukowski – urodził się w 1981 roku, a swoją pierwszą gitarę złożył w wieku 10 lat z części które dostał odkuzyna. Jeden z najciekawszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej. Również związany z bydgosko-toruńskim Milieu L’Acephale oraz z warszawskim Lado ABC.

Przez wiele lat związany z najważniejszymi polskimi teatrami komponując muzykę do ponad 25 spektakli.
Założyciel zespołów Stwory, Hokei, Xenony. Gitarzysta Dużego Jacka.