Maria Strzelecka - wystawa (PL)

Maria Strzelecka

 

Artystka intermedialna pobierała nauki na wydziale Konserwacji zabytków oraz Grafiki (otwarty przewód doktorski) na Warszawskiej ASP.

Zakres jej zainteresowań, poczynań i doświadczeń jest niezwykle bogaty, daleko wykraczający poza zdobyte wykształcenie. Maria bowiem zajmuje się animacją, ilustracją, działaniami performatywnymi opierającymi się na syntezie sztuki i socjologii, oraz malarstwem. „Mama Anarchija” - obraz jej pędzla - został laureatem nagrody publiczności podczas Passion for Freedom London Festival w 2012 roku. Spod tej ręki wyszedł również animowany klip do utworu „??ona piłkarza” z repertuaru projektu muzycznego Doroty Masłowskiej – Mister D.

Artystka posiada także aspiracje aktorskie – jak sama stwierdza – niezawodowe. Tworząc filmowe sylwetki w „Wojnie polsko-ruskiej” oraz „Chaosie” uzyskała honorowe wyróżnienie na Festiwalu Filmowym Tofifest w Toruniu, które świadczą o wyjątkowości sposobu kreowania przez nią ról.

Dopełnieniem egzystencji Marii Strzeleckiej - pełnej sztuki i artyzmu - jest muzyka. Na scenie pojawia się więc nie tylko jako aktorka, performerka i autorka prac wszelkiej maści. Tutaj prezentuje siebie w postaci pełnej energii, bezpardonowej punkowej wokalistki kapel: Up Yours, White Rabbit, Starzy Singers oraz Starzy Sida, od pewnego czasu tworzy nowy projekt Chemia z Niemiec